3 kroki do pięknych stóp

Jak zapewnić sobie piękne i zadbane stopy, w trzech krokach. Nie, nie mamy na myśli kroków kierujących do salonu urody, choć jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Niestety wiąże się z wyższymi kosztami oraz zabiera znacznie więcej czasu niż pedicure wykonywany w domu. Jak to możliwe?

Profesjonalne akcesoria

Zazwyczaj wybieramy się do salonu urody, aby ktoś profesjonalnie zadbał o naszą cerę, dłonie czy stopy. Decydujemy się na takie rozwiązanie, ponieważ wychodzimy z założenia, że salon dysponuje profesjonalnym sprzętem, który dodatkowo, należy odpowiednio obsługiwać. Jak się okazuje, w drogeriach coraz częściej dostępne są urządzenia, który pozwolą skutecznie zadbać o nasze stopy w zaciszu domowym. Na drogeryjnych półkach można znaleźć specjalistyczne kosmetyki do stóp np. nawilżające i wygładzające kremy i maski do stóp, relaksujące kąpiele, preparaty na pękające pięty, kosmetyki odświeżające i zapobiegające nadmiernemu poceniu. Wybór jest ogromny i z powodzeniem uda się znaleźć odpowiedni kosmetyk do naszych stóp. W drogeriach poza tradycyjnymi pilnikami, nożyczkami czy cążkami można znaleźć również pilnik elektryczny scholl czy specjalny pilnik scholl velvet smooth.

Jak wykonać pedicure?

Jak wspomnieliśmy, piękne i zadbane stopy są bardzo ważne dla naszego wyglądu, a także samopoczucia. Trudno sobie wyobrazić udane wakacje i spacer po plaży w zakrytych butach, ponieważ wygląd naszych stóp pozostawia wiele do życzenia. Warto jednak pamiętać, że wszystkie zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać regularnie. Jeśli chodzi o stopy, to absolutną koniecznością jest codzienne nawilżanie skóry stóp specjalnym kremem, oraz cotygodniowy pedicure. Jak go wykonać? Wystarczą 3 kroki: relaksująca kąpiel dla stóp, usunięcie zrogowaciałej skóry oraz nadanie odpowiedniego kształtu paznokciom.

Czego potrzebujemy? Wystarczy sól do stóp, elektryczny pilnik scholl oraz sholl velvet smooth. Zaczynamy od przygotowania kąpieli dla stóp z dodatkiem soli, która pozwoli zrelaksować się stopom po ciężkim dniu. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15 minut, a jej temperatura nie powinna przekraczać 37 stopni. Po dokładnym osuszeniu skóry stóp bawełnianym ręcznikiem możemy użyć sholl velvet smooth, który doskonale poradzi sobie z usunięciem zrogowaciałej skóry stóp i pozostawi ją miękką i jedwabistą. Następnie możemy użyć elektrycznego pilnika scholl, który szybko i skutecznie nada paznokciom idealny kształt i przygotuje je do dalszych zabiegów jak nakładanie odżywki, malowanie lakierem i ozdabianie. Dwa urządzenia oraz jeden kosmetyk wystarczą, aby cieszyć się zadbanymi stopami. Warto wybrać profesjonalne preparaty i akcesoria, aby szybko i efektywnie wykonać profesjonalny pedicure w domu. W drogeriach znajdziesz bogatą ofertę kosmetyków do pielęgnacji stóp oraz ozdabiania paznokci, a także takie urządzenia jak elektryczny pilnik scholl czy scholl velvet smooth. Warto sprawdzić dlaczego cieszą się tak wielkim uznaniem wśród kobiet na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *