5 powodów, dla których powinieneś założyć konto internetowe

Bankom zależy na tym, by mieć jak najwięcej klientów, gdyż jest to podstawą ich opłacalnej działalności. W związku z tym, aby zachęcić do skorzystania właśnie z ich oferty, układają procedury zakładania konta, a większość osób robi to za pośrednictwem sieci.  Jak założyć konto internetowe?

Czy zakładanie konta internetowego jest bezpieczne? Jak to zrobić?

Zakładając konto internetowe będziemy musieli wpisać swoje dane osobowe, więc musimy być pewni, że jest to połączenie bezpieczne i nikt nie wykradnie naszych danych. Wszystkie witryny, na które wprowadzamy dane osobowe muszą być szyfrowane za pomocą specjalnego protokołu HTTPS (443). Jeżeli strona banku miałaby szyfrowanie HTTP (80), oznaczałoby to, że informacje mogłyby zostać przechwycone przez hakerów. Przed wyborem jednej z ofert, przeczytajmy kilka propozycji.

Oferty różnych banków różnią się od siebie, ale większość oferuje darmowe konto internetowe. Wybierzmy bank, który ma placówkę blisko naszego miejsca zamieszkania, co ułatwi nam życie, gdy trzeba będzie podpisać jakieś dokumenty. Zapoznajmy się też z ofertą kont. Zazwyczaj konta mają swoje nazwy, a każdy rodzaj konta dedykowany jest innym klientom. Wyróżniamy konta ROR, oszczędnościowe, dla dzieci, czy firmowe.

Czytaj także  Ocena procesu logistycznego - poznaj podstawowe miary i kategorie

Dlaczego warto mieć konto internetowe?

Koszty utrzymania konta internetowego są znacznie niższe dla banku, a przez to także dla jego klienta. Wiele banków oferuje całkowicie bezpłatne prowadzenie takiego rachunku. Musimy tylko sprawdzić., co musimy zrobić, by być zwolnionym z opłat. Czasem jest to jedna transakcja bezgotówkowa miesięcznie (przy użyciu karty debetowej), a w innym banku trzeba opłacić kartą rachunki sklepowe powyżej 300 zł. Najlepsze konta oferują nie tylko darmowe przelewy, ale i inne, dodatkowe udogodnienia, np. bezpłatne karty debetowe czy zwolnienie z prowizji przy wypłacie gotówki z obcych bankomatów. Bankowość elektroniczna pozwala także na oszczędność czasu, gdyż nie musimy planować wyprawy do oddziału banku, by założyć lokatę, wziąć kredyt czy wykonać zwykły przelew. Wszystkie operacje możemy wykonywać z domu, gdyż konto internetowe jest  aktywne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc nie dotyczą nas świąteczne ani nocne przerwy. Konta tego typu są całkowicie bezpieczne: są bowiem chronione unikalnym hasłem, a samo logowanie odbywa się przy pomocy zaszyfrowanego protokołu SSL. Nikt nie może przechwycić danych, a banki stosują jeszcze dodatkowe środki bezpieczeństwa, np. przy wykonywaniu przelewu przesyłają jednorazowe hasło, które musimy osobiście zatwierdzić.

Czytaj także  Masz dostać spadek, ale niestety musisz się z nim podzielić. Poznaj, jak detektyw może Ci pomóc w odnalezieniu spadkobiercy

Darmowe konto internetowe założymy szybko i bezproblemowo. Dzisiejsze metody szyfrowania stron internetowych zbierających wrażliwe dane chronią je w taki sposób, że nie ma możliwości ich przechwycenia, a używanie konta pozwala na oszczędność czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *