Jak łączyć kolory i wzory w męskiej modzie?

Topy i spodenki męskie idealnie sprawdzają się podczas cieplejszych dni. Warto jednak wiedzieć, jak je umiejętnie zestawiać w celu uzyskania pożądanego efektu. Stylizacja powinna tworzyć spójną całość. Na uwadze należy mieć także kwestie kolorystyki i wzornictwa. Można postawić na barwy pastelowe, stonowane kolory lub zdecydować się na coś bardziej wyrazistego, odważniejszego, kontrast. Najważniejsza będzie zachowanie dobrego gustu, dostosowanie stroju do okazji.

Czym kierować się przy doborze kosmetyków męskich ubrań?

Mogłoby się wydawać, że łączenie kolorów ubrań męskich nie jest niczym skomplikowanym, ale w praktyce bywa z tym różnie. Panowie mogą mieć z tym sporo kłopotów, co zresztą widać nierzadko po ich stylizacjach. O wpadki modowe nietrudno, dlatego warto dowiedzieć się, jak łączyć ze sobą poszczególne barwy w celu uzyskania pożądanego efektu. Zacząć należy oczywiście od bazy, najlepiej stonowanych kolorów. Tworzą ją przykładowo koszule lniane męskie, t-shirty, marynarki, spodnie. Warto mieć w swojej garderobie ubrania beżowe, granatowe, szare. To właśnie one stanowią bazę, do której pasuje niemalże wszystko.

Są tłem dla dodatków w mocniejszych kolorach i wzorach. Neutralne i stonowane barwy dają ogromne możliwości stylizacji. Warto kierować się zasadą stawiania na wyraziste kolory i mocniejsze wzornictwo w stylizacjach casualowych. W przypadku eleganckich strojów najlepiej będzie trzymać się zgaszonej palety barw. Dobrym pomysłem jest także niestosowanie więcej niż trzech kolorów w jednej stylizacji. Dodatkowo warto, aby przeważały neutralne barwy. Kolejną radą jest zestawianie kolorów na zasadzie kontrastu lub podobieństwa. Świetnie sprawdza się wobec tego dobranie ubrań w jednym kolorze, ale w różnych odcieniach.

Jak odpowiednio zestawić ze sobą kolory w męskiej garderobie?

Jeżeli stylizacja ma dobrze się prezentować, to warto wybierać wyłącznie jeden wyrazisty dodatek. Może mieć on postać przykładowo krawata. Kolejną kwestią jest to, aby wybrana kolorystyka pasowała do typu urody. Wielu panów zapomina o tym. Warto jednak poświęcić trochę czasu na sprawdzenie, w których barwach jest najbardziej do twarzy. Jeśli przykładowo skóra ma chłodny odcień, to rewelacyjnie nadają się ubrania burgundowe, szmaragdowe, szafirowe, ametystowe, perłowo-białe. Ciepłemu typowi urody najbardziej pasują elementy garderoby w kolorach ziemi.

Złym pomysłem jest natomiast łączenie ze sobą różnych ubrań, które wydają się mieć taki sam kolor. Jeżeli nie kupiło się oryginalnego zestawu, to niestety odcienie będą się od siebie różnić. Nie prezentuje się to zbyt efektownie. Oczywiście total look jest modny i wręcz pożądany. Kluczowe staje się jednak to, aby stylizacja była oparta na jednym kolorze. Świetnie sprawdza się zróżnicowanie go pod względem materiału, faktury, deseni. Na większe eksperymenty z łączeniem kolorów można pozwolić sobie w stylizacjach casualowych i sportowych. Oczywiście warto nabrać najpierw nieco więcej doświadczenia w tym w celu uzyskania pożądanego efektu.

Czytaj także  Piżamy do karmienia. Jak wybrać najlepszą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *