Jak umilić sobie filmowy wieczór z rodziną? Oto, co możesz zrobić

W dzisiejszym zabieganym świecie mamy coraz mniej czasu dla swoich bliskich. Kiedy w końcu zdarza się wolny wieczór, zamiast umawiać się z przyjaciółmi czy zapraszać gości, zaplanujmy wieczór filmowy z rodziną. Zaprośmy na niego dzieci, wspólnie wybierzmy film i przygotujmy pyszny popcorn. Na pewno będzie miło.

Zanim uprażymy popcorn. Lista filmów do obejrzenia

Spotykamy się nie tylko po to, by porozmawiać, lecz także po to, by obejrzeć film. Zastanówmy się, co spodoba się zarówno nam, jak i dzieciom. Dobrym wyborem są filmy przygodowe, familijne i komedie. Zadbajmy także o to, by przygotowane filmy można było wyświetlić na możliwie dużym ekranie. Jeśli mamy taką możliwość, zainstalujmy projektor, który można podłączyć do odtwarzacza DVD czy do komputera. Oprócz rzutnika potrzebna będzie jedna pusta ściana, na której będzie można wyświetlić obraz. Na czas maratonu filmowego można przesunąć niektóre meble czy zdjąć ze ścian obrazki. Jeśli jest lato czy wiosna, wieczór filmowy możemy zorganizować także w przydomowym ogrodzie.

Nie wychodź z domu, żeby zrobić zakupy: https://www.e-piotripawel.pl/kategoria/orzeszki-popcorn/577

Popcorn, kanapki, pizza – jakie przekąski będą najlepsze?

Niezbędne przekąski do filmu to oczywiście popcorn, który lubimy chyba wszyscy. Jeśli uprażymy go sami, z pewnością będzie zdrowszy niż ten, który kupuje się w kinie. Tak zrobiony przysmak jest źródłem związków fenolowych, przeciwutleniaczy, błonnika i minerałów, które wspomagają poprawne funkcjonowanie całego organizmu. Kupmy dobrej jakości kukurydzę, która będzie źródłem cennych substancji odżywczych, czyli błonnika, witamin i minerałów. Przysmak przygotujmy na oleju słonecznikowym lub oliwie z oliwek, które są łatwe do strawienia i dostarczają cennych kwasów tłuszczowych. Kupmy papierowe opakowanie podobne do tych, jakie są w kinie, by wszystko wyglądało autentycznie. Na większy głód można przygotować kanapki lub zamówić pizzę.

Popcorn, wygodna kanapa i koc

Musimy zadbać także o to, aby wszyscy członkowie rodziny mogli wygodnie usiąść. Zadbajmy o dużą ilość miękkich poduszek i koców, które będzie można położyć na łóżku, materacu czy sofie. Jeśli t film wyświetlany będzie na zewnątrz, warto zadbać o wygodne leżaki i koce. Każdy uczestnik spotkania powinien mieć dostęp do małego stolika, na który odłoży popcorn i szklankę z sokiem czy herbatą.
Przygotujmy również świece i inne rodzaje źródła oświetlenia. Pewnie nie będziemy zapalać światła, by utrzymać filmowy klimat, ale oglądanie filmu w całkowitej ciemności może być męczące dla oczu i sprzyja zaśnięciu podczas filmu. Zapalmy małe ozdobne lampki i świece. W ogrodzie można rozstawić lampiony.
Rodzina, dobry film, wygodna kanapa i popcorn – to wszystko zapowiada miły wieczór. Zaprośmy bliskich na seans, by miło spędzić czas z ludźmi, których kochamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *