Osoba patrząca się na smartfon

Premiery smartfonów 2022/2023. Czy jest na co czekać?

Czy należysz do tych osób, które jak jastrząb zwierzynę śledzą każdą premierę smartfonu? Twój kalendarzyk wypełni się najpewniej po brzegi, bo zbliżający się sezon nowości w tej branży wręcz ocieka od atrakcyjnych zapowiedzi. Nie zabraknie tutaj smartfonów z niższej półki, ale i świeżych propozycji flagowych producentów, znanych i docenianych na całym świecie. Jeżeli chcesz być na bieżąco z tym, co już czeka na nas za rogiem, poniższy tekst powinien okazać się pomocny. Rok 2022 i przyszłość maluje się w naprawdę interesujących barwach…

Propozycje od firmy Apple

Jak co roku z nowymi produkcjami tego wyjadacza w branży telefonicznej wiąże się duże nadzieje. Sezon 2022 ma rozpocząć nadchodząca wielkimi krokami premiera nowego iPhone SE. Ma podobno zaskoczyć wszystkich swoją wydajnością w działaniu, ale zaniepokojeni użytkownicy wskazują już na nieco przestarzały design, widoczny na pierwszych materiałach promocyjnych. Zobaczymy czy zgodnie z obietnicami zostanie to z nawiązką wynagrodzone świetnym aparatem. Czy jest na co czekać w tym dokładnie przypadku? Cóż, czas pokaże, a wszystko tradycyjnie „wyjdzie w praniu”.

Czytaj także  Jak podkreślić stylizację i wzbudzić zainteresowanie otoczenia

Nieco większe nadzieje wiąże się za to z zapowiadanymi smartfonami iPhone 14 i iPhone 14 Max. Od swoich poprzedników z tej samej rodziny mają się różnić przede wszystkim wielkością oraz tym na co zawsze stawia firma Apple – niezawodnością w działaniu i wydajnością. Ma to zapewnić zupełnie nowy procesor na pokładzie tych smartfonów. Wydaje się, że są tez pewne szanse na przyspieszenie ładowania, co niestety ostatnimi czasy zdawało się być „piętą achillesową” firmy. Czy będzie rewolucja? Pożyjemy, zobaczymy…

Premiery od firmy Samsung

Gruszek w popiele nie zasypuje też firma Samsung. Nic dziwnego, pozycja czołowego producenta smartfonów do czegoś w końcu zobowiązuje. I faktycznie jest na co czekać! Od Galaxy S22 Ultra po składany Z Flip 3 i niedrogie opcje 5G, na liście premier roku 2022 znajdą się telefony na naprawdę każdą kieszeń.

Zacznijmy od wspomnianego Galaxy S22. Samsung oferuje trzy wersje tego smartfona, z różnymi specyfikacjami i w różnych cenach. Wyznacznikiem tego modelu ma być 50-megapikselowy aparat, a model z najwyższej półki cenowej (Ultra) ma posiadać aparat 108-megapikselowy szerokokątny i do tego dwa teleobiektywy. Samsung ulepszył też linię Galaxy S22 o obsługę ładowania przewodowego o mocy do 45 W, co oznacza, że oferuje szybsze ładowanie niż zeszłoroczna seria Galaxy S.

Czytaj także  Jak podkreślić stylizację i wzbudzić zainteresowanie otoczenia

Z Filip 3 to z kolei telefon, który składa się na pół, aby stać się jak najmniejszym i wygodnym. Po otwarciu ten smartfon Samsung Galaxy ma duży wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala, ale po złożeniu go na pół zmienia się w mały kwadrat, który można łatwo wsunąć do kieszeni dżinsów lub marynarki. Wyróżniać ma się schludnym designem i efektywną łącznością 5G.

Pozostałe premiery – Xiaomi 12

Wspomnieć jeszcze należy o propozycjach trzeciego wielkiego – Xiaomi. Na dniach ma pojawić się seria 12, charakteryzująca się tym, że przy ekranie o przekątnej 6,28 cala ma zachowane dość rozsądne gabaryty. Ponadto liczyć można na szybkie odświeżanie oraz bezprzewodowe ładowanie baterii i głośniki stereo. Podobno hitem ma się okazać nowy aparat – coś dla miłośników mobilnej fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *