Torebka idealna? Czyli jaka?

Praktycznie każda kobieta korzysta z torebek, w których możliwe jest przenoszenie i przechowywanie wszystkich niezbędnych drobiazgów, kosmetyków i innych przedmiotów, które powinny być dostępne pod ręką w każdym miejscu i o każdej porze. Torebki damskie spełniają więc zadania funkcjonalne, ale nie należy też zapominać o ich walorach estetycznych. 

Dobór odpowiedniej torebki wydaje się być prostym zadaniem, jednak wiele kobiet nadal ma z tym pewne problemy. Generalnie wybierając torebki damskie należy kierować się kilkoma prostymi, ale bardzo ważnymi zasadami. Ich przestrzeganie sprawi, że zawsze uda się dopasować torebkę do własnego wyglądu, ubrania czy też wydarzenia nie zapominając jednocześnie o obowiązującej modzie.

Dopasowanie torebki do okoliczności

Pierwsza ważna zasada mówi o tym, że im bardziej oficjalna jest dana okoliczność oraz im późniejsza jest pora, tym torebki damskie powinny być mniejsza. Nie ma nic gorszego niż widok kobiety w sukni balowej, która przychodzi z dużą i ciężką torbą zawieszaną na ramieniu. Torebki płócienne czy też dywanikowe są idealne na okazje wieczorne. Mogą one być ozdobione cekinami, koralikami lub mogą też być polakierowane.

Czytaj także  Kiedy można nosić kopertówkę? Sprawdź najlepsze stylizacje

Dobór torebki do własnej postury

Druga istotna zasada mówi o tym, że im kobieta jest niższa i drobniejsza tym torebka musi być mniejsza i tym mniej ozdób musi posiadać. Duże torebki damskie nie wyglądają estetycznie i są również bardzo niewygodne dla drobnych pań. Mogą sobie na nie pozwolić dobrze zbudowane, wyższe kobiety, dla których z kolei małe torebki damskie nie są zbyt wygodnym i estetycznym rozwiązaniem.

Niskie kobiety nie powinny korzystać z poprzecznie noszonych, wydłużonych torebek określanych mianem „jamników”. O wiele lepszym wyborem są torebki kwadratowe lub delikatnie wydłużone. Jamniki są polecane za to smukłym i wysokim paniom.

Dopasowanie torebki do stroju

Oczywiście nie należy zapominać o trzeciej zasadzie mówiącej o tym, aby torebki damskie dopasować odpowiednio do kroju, stylizacji i kolorystyki stroju. Nie bez znaczenia są również wpływy aktualnie obowiązującej mody. Wiele kobiet wybiera gustowne plecaki, które są komfortowe i świetnie zastępują torebki damskie, jednak nie pasują one do kreacji wieczorowych.

W dzisiejszych czasach nie trzeba dopasowywać koloru torebki do koloru kapelusza lub butów. Torebki w kolorze czarnym lub skórzanym są wyborem uniwersalnym, ponieważ pasują praktycznie do wszystkiego. Nawet wzorzyste i barwne torebki potrafią odmienić całą stylizację. Warto pamiętać, że dzisiaj torebki damskie stanowią stylistyczne akcenty i nie spełniają tylko roli dopełnienia stroju.

Czytaj także  Moda uliczna - co sprawdza się do chodzenia na co dzień?

Gdzie można kupić najlepsze torebki damskie?

Torebki dla pań dostępne są w wielu sklepach specjalizujących się w sprzedaży odzieży czy też galanterii skórzanej. Na rynku dostępnych jest sporo sklepów posiadających szerokie oferty, w których każda klientka znajdzie torebki dopasowane do konkretnych wymagań. Zakupu takich produktów można dokonać w stacjonarnych punktach sprzedaży oraz sklepach Internetowych, których asortymenty są dostępne dla ogólnopolskich odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *