Wieszak na klucze, uchwyty do szafek, ozdoby do salonu naucz się domowego DIY

Wolny czas lubimy spędzać w sposób, który sprawia nam przyjemność. Może warto połączyć przyjemne z pożytecznym i przygotować ozdoby i inne przedmioty do domu, które będą pełniły funkcję użytkową. By móc je wykonać, musimy kupić pistolet do kleju, w którym rozgrzewa się klej termotopliwy wykorzystywany podczas prac rękodzielniczych. Jak za jego pomocą zrobić uchwyty do szafek i inne przedmioty?

Kupujemy spoiwo i pistolet do kleju. Czy na pewno nam się przyda?

Kleje termotopliwe to jednoskładnikowe kleje poliuretanowe, które utwardzane są za pomocą wilgoci zawartej w łączonych materiałach lub otoczeniu. Kiedy je stosujemy, muszą być w stanie płynnym, czyli trzeba je rozpuścić, nagrzewając do temperatury około 160˚C. Szybko stygną i stają się bardzo wytrzymałe. Nie tylko doskonale łączą powierzchnie, ale są również bezpieczne dla otoczenia i środowiska. Nakłada się je za pomocą specjalnego pistoletu do kleju, w którym umieszcza się sztyfty spoiwa. Podgrzany do odpowiedniej temperatur klej nakładamy na przedmiot i mocno dociskamy to, co chcemy skleić.

Czytaj także  Wygodne biuro. Wybierz najlepsze fotele biurowe dla swoich pracowników

Jak przygotować ozdoby za pomocą spoiwa i pistoletu do kleju?

Jeśli podoba nam się zdobienie techniką decoupage, możemy przygotować ozdoby do domu. Zamiast kartonowych pudeł, na regałach ustawmy pięknie zdobione drewniane pojemniki. Wszystko, co potrzebne do ich ozdobienia kupimy w sklepie papierniczym. Potrzebne będą farby, kleje (klej do serwetek i klej do pistoletu wraz ze stosownym narzędziem) oraz lakiery do decoupage. Przede wszystkim, musimy kupić serwetki czy inne papierowe elementy, które chcemy nanieść na zdobioną powierzchnię. Do naklejania elementów potrzebujemy specjalnego kleju do serwetek, który impregnuje naklejone aplikacje. Podobnie jak spoiwo nakładane pistoletem do kleju, jest praktycznie niewidoczny.

Jak zrobić gałki do mebli i wieszak? Kawałek drewna, pistolet do kleju i zabieramy się do pracy!

Wiele z naszych szafek wyposażonych jest w tradycyjne uchwyty, ale przy pomocy pistoletu do kleju i różnych materiałów możemy je zmienić w małe dzieła sztuki. Jeżeli jesteśmy zwolennikami natury i lubimy styl eko, w roli uchwytów meblowych możemy wykorzystać fragmenty konarów i gałęzi. Jęsli podoba się nam styl boho, zróbmy uchwyty z grubo plecionych sznurów. Z pewnością sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, gdzie stanowić będą marynarski akcent. Nieco ciepła wprowadzą także uchwyty skonstruowane ze skórzanych pasków. Za uchwyty meblowe posłużą także różne starocie, które spoczywają w otchłani naszych szaf, kartonów czy schowków, np. stare sztućce, które sprawdzą się szczególnie w kuchni. Wystarczy odpowiednio je wygiąć i przymocować w pionie lub poziomie. Wieszak zaś zrobimy z kawałka drewna, do którego można przymocować pomalowane na różne kolory drewniane kołki.
Spoiwo i pistoletu do kleju to bardzo przydatny wynalazek. Mała kropla spoiwa połączy ze sobą nawet bardzo delikatne elementy i na pewno ich nie uszkodzi. Domowe rękodzieło z pewnością da nam wiele radości, a przy okazji stworzymy piękne i przydatne przedmioty.

Czytaj także  Wygodne biuro. Wybierz najlepsze fotele biurowe dla swoich pracowników

Źródło: https://www.buehnen.pl/urzadzenia/reczne-pistolety-mechaniczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *