Piżamy do karmienia. Jak wybrać najlepszą?

Przed narodzinami dziecka trzeba kupić wiele rzeczy zarówno dla dziecka, jak i dla przyszłej mamy. Przygotowanie się do nowej roli wymaga przystosowania zawartości szafy do wymogów rodzica – jeśli chcemy karmić piersią, musimy kupić ubranie, dzięki któremu łatwo i szybko ją wyciągniemy pierś. Potrzebne są więc piżamy do karmienia. Jak wybrać właściwą?

Cechy najlepszych piżam do karmienia

Dla młodej mamy najważniejsza jest wygoda. Po porodzie, który jest wielkim wysiłkiem, ciało jest obolałe, rany się nie zagoiły, a zmęczenie i brak snu sprawiają, ze trudno o komfort. W takiej sytuacji koniecznie trzeba wybierać ubrania, które nie będą uwierać, a przyjemnie otulać ciało. Warto kupić bieliznę nocną uszytą z miękkiego i przyjaznego dla skóry materiału, najlepiej z bawełny organicznej. Ta zwykła jest bowiem chemicznie zabezpieczana przed szkodnikami, a jej rozwój przyspiesza się również poprzez aplikację silnych środków chemicznych, które mają wpływ na naszą skórę, gdy nosimy taką odzież. Proces produkcji czystej organicznej bawełny jest kontrolowany i zgodny z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie. Przy jej uprawie wykorzystywane są nieszkodliwe dla środowiska substancje – nie stosuje się pestycydów i środków chemicznych. Dzięki temu włókno jest miękkie, a przecież piżam do karmienia dotyka też niemowlę, którego skóra jest bardzo delikatna i nic nie powinno jej podrażniać.

Czytaj także  Mała czarna zawsze w modzie?

Jakie piżamy do karmienia są najlepsze?

W przypadku piżam do karmienia duże znaczenie ma dekolt, który powinien być tak zrobiony, by łatwo było wyciągnąć pierś. Często materiał jest nałożony na krzyż, więc pierś się po prostu wyciąga. Takie wycięcie sprawia, ze nie trzeba nic odpinać. W innych modelach górna część piżamy to dwie nakładające się na sobie części materiału, które się związuje przy pomocy małego sznurka. Wystarczy go rozwiązać, by odsłonić biust. Po nakarmieniu malucha nakłada się je na siebie i zawiązuje. Takie piżamy do karmienia mogą mieć długi lub krótki rękaw i sprawdzą się w nieco chłodniejsze noce. Latem, gdy jest ciepło, idealnym strojem jest zestaw składający się z krótkich spodni i cienkiej koszulki – w takich bluzkach miseczka jest odpinana, a góra wygląda jak biustonosz do karmienia. Takie piżamy warto wybierać także na początku przygody z karmieniem, gdy laktacja nie jest unormowana, więc mleko samo wycieka i trzeba używać wkładek laktacyjnych, które wchłaniają pokarm – w miseczkach bowiem łatwo ułożyć wkładki. Jeśli już nie mamy problemu z samoistnym wyciekiem mleka, można wybrać bluzki na zatrzaski – wystarczy je rozpiąć, by mieć dostęp do piersi.
W sklepach jest wiele piżam do karmienia, które są potrzebne, by mieć łatwy dostęp do piersi, co jest bardzo ważne, gdy dziecko jest głodne.

Czytaj także  Wyraź swoje uczucia na koszulce!

Dowiedz się więcej: https://hellomorning.pl/pl/58-pizamy-ciazowe-i-do-karmienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *