Sweter i koszula na randce, elegancko i praktycznie

 

Odpowiedni ubiór na randce jest równie ważny, jak nienaganne zachowanie i zapłata za rachunek w restauracji. Często się jednak zapomina o tym, jak dobrze ze sobą współgrają te dwie rzeczy i wychodzi się w bluzie na spotkanie z dziewczyną

Wariant swetra ma zastąpić marynarkę, aby ubiór stał się mniej oficjalny, ale jednocześnie pozostał bardziej elegancji, niż normalnie. Połączenia swetra i marynarki świetnie się sprawdzi na niezobowiązującym wyjściu służbowym lub spotkaniach w weekend. Osoby, które nie ubierając się w sposób formalny na co dzień jest to sposobów, aby zachwycić swoich znajomych lub zabłysnąć na sobotnim wyjściu do kina oraz przede wszystkim przykuć uwagę na randce.

Zestaw sweter + koszula pozwala na bycie eleganckim, jednak nie zbyt sztywnym jednocześnie, na co w dzisiejszych czasach mocno zwraca się uwagę. Sam schemat ubioru wywodzi się od stylu włoskiego, do którego na swetrze może pojawić się również krawat.

Kto powinien unikać połączenia koszuli i swetra

Istotnym jest to, aby dobrze dobrać sweter męski. Jego złe dopasowanie może wyeksponować brzuch bardziej, niż byśmy tego chcieli Podobnie jak za szeroki sweter. Z tego powodu połączenie te jest najbardziej zalecane osobom szczupłym. Dla osób z nadwagą polecane jest pozostanie przy marynarce, gdyż nie tylko zatuszuje ona „brzuszek”, ale również podkreśli talię.

Czytaj także  Oxfordy, Brogsy czy Monki? Poradnik modnego mężczyzny

Mając do wyboru kilka koszul należy zdecydować się na jak najmniej formalną. Wersje formalne powinny zostać przy marynarce. Do swetra najlepiej założyć bawełnianą koszulę.

Rodzaje swetrów zastępujących marynarkę

Wśród swetrów, które cieszą się dobrym gustem i wysoką elegancja znajduje się Kardian, który swoim krojem przypomina marynarkę. Bardzo dobrze prezentuje się koszulą dobrze ją eksponując. jego niskie wycięcie pozwala na ukazanie krawata, który nie powinien odznaczać się formalnością. Preferowane są wełniany lub z matowego jedwabiu Wariant błyszczący jest niezalecany.

 

Sweter, który może pochwalić się najmniej formalnym podejściem do ubioru jest ten z okrągłym wykończeniem. Jego kolnie przypomina krótki sweter golfowy i pozwala na odsłonięcie jedynie kołnierzyka,, jednak zaleca się jego schowanie. Sweter ten ze względu na swój krój nie nadaje się do noszenia krawata.

 

Dla osób nie czujących się dobrze w swetrze typu Kardian, a jednoczesnej chciały by wysunąć kołnierzyk i wyeksponować krawat jest sweter w wycięciu trójkątnym. Równie dobrze jak Kardian prezentuje się z koszulą i krawatem, jednak jest mniej formalny, niż ten pierwszy. Połączenie te nadaje się świetnie do każdej okazji, nawet do noszenia na co dzień.

Czytaj także  Torebka idealna? Czyli jaka?

Idealne połączenie dla kobiet

Wśród kobiet ten styl ubioru jest równie pożądany jak u mężczyzn.

 

U kobiet seter i koszule bardzo dobrze prezentują się razem z bieliźnianą sukienką, która optycznie może wydłużyć również nogi. Dobrze pasuje koszula w kolorze białym, jednak może to być również bardziej formalna koszula w niebieskie paski.

Wśród dobrze dobranych kobiecych kreacji z koszulą i swetrem jest ich połączenie ze spódnicą. Sweter z krótkim rękawem oraz koszulą z kołnierzem najlepiej będą pasować ciemnej, lecz nie czarnej spódnicy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *